Lütfen Javascripti Aktif Ediniz

BAŞARI HİKAYELERİMİZ

Yeditepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi
DESIGN WEEK TURKEY

 Desıgn Week Turkey 

 

          Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve İletişim Fakültesi öğrencileriyle birlikte yapılan tasarım haftasını geride bıraktık. Bizlerle tanışan ve bir çok kişi tarafından ilgi odağı olan Yeditepe farkındalığını yarattığımız bir etkinlik olarak gelecek yıl daha hevesli bir ekiple tekrar beraber olma dileklerimizle oradan ayrıldık. 

Kök Hücre Kongresi

2. Uluslararası Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Kongresi / Antalya

 

15 Ekim 2015 tarihinde saat 14.30’da Kaya Palazzo Golf Resort Antalya’da başlayan 2. Uluslararası Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Kongresi’ne yurtiçi ve yurtdışında Kök Hücre çalışması yürüten 1.000’e yakın akademisyen katılım sağladı. Üniversitemizin Teknoloji

Kongre’de stant açan Teknoloji Transfer Ofisi uzmanlarımız üniversitemizi ve YÜTTO’yu kongreye katılan 400 katılımcıya ve orada hazır bulunan şirketlere tanıttı.

Kongre TÜSEB Eş Başkanı ve Yeditepe Üniversitesi Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fikrettin Şahin’in açılış konuşması ile başladı. Onur konukları olarak Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve İSTEK Vakfı Kurucusu Bedrettin Dalan ve Kıraç Holding Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç katıldı. Bedrettin Dalan kongrede bilimin ve bilim adamlarının önemine vurgu yapan bir konuşma yaptı. Ardından kürsüye çıkan İnan Kıraç ise kök hücre çalışmalarının kendisi için özel önem arz ettiğini belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından dünyanın çeşitli yerlerinde kök hücre çalışması yapan akademisyenler yaptıkları çalışmaları diğer bilim insanlarına sunum halinde tanıtıp fikir aldı.

Yeditepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi standı akademisyenler ve sanayiciler tarafından yoğun ilgi gördü.

YÜTTO Uzmanlarımız Kongrenin 2. gününde stant çalışmalarına ve orada hazır bulunan sanayicilerle tanışma girişimlerine devam etti.

Sanayiciler YÜTTO’nun sunduğu hizmetlerden faydalanmak için randevu talebinde bulundu.

Türkiye İnovasyon Haftası

Türkiye İnovasyon Haftası

 

3-4-5 Aralık 2015 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde Türkiye İnovasyon Haftası düzenlendi.

Çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı inovatif fikir üreten konuşmacının programda yer aldığı etkinlikte aynı zamanda Türkiye’nin teknolojik alt yapı ve Ar-Ge çalışmaları ile öne çıkan şirketleri, Ar-Ge merkezleri, üniversiteler, Teknopark’lar ve Teknoloji Transfer Ofisleri stant kurarak kendilerini tanıtma imkânı buldu.

Yurdun dört bir yanından gelen katılımcılar ise hem konuşmaları dinleme hem de yeni inovatif fikirler, buluşlar ve ürünler hakkında fikir sahibi olabilme fırsatını yakaladı.

Yeditepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi bu fuara stant açarak katılım sağladı.

Stantta YÜTTO’nun tanıtımının yanı sıra üniversitemizde geliştirilmiş, patenleri alınmış ve artık üretimine geçilmiş ürünler ve buluşlar sergilendi. Özellikle biyomedikal, genetik ve nanoteknolojik altyapı ile geliştirilmiş olan bu ürünlere ilgi yoğundu. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Kalibrasyon Merkezi yaptıkları çalışmaları katılımcılara aktardılar.

Özellikle şirket temsilcileri ve akademisyenlerden oluşan katılımcılar üniversitemiz ile işbirliği yapabilmek YÜTTO’dan randevu talebinde bulundu.

TEKNOPARK KURUCU HEYETİ PROTOKOLÜ

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ TEKNOPARK KURUCU HEYETİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Evrensel bilime nitelikli ve özgün katkılarda bulunarak, üniversitenin bilgi dönüşümü için araştırma alanı yaratan, Üniversite – Sanayi İşbirliği çerçevesinde atılımlarda bulunan Yeditepe Üniversitesi, önemli bir çalışmanın protokolünü imzaladı.

TÜBİTAK akademik desteklerinden “1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme” programı kapsamında 2014 yılı Mart dönemi sonuçları doğrultusunda son beş yılda ilk kez 10 projenin kabulü ile en yüksek başarı oranı elde eden Yeditepe Üniversitesi, bünyesinde kurulması planlanan Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOPARK) için Kurucu Heyet Protokolü, heyet üyelerinin katıldığı tören ile imzalandı.

Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenen imza töreninde bir konuşma yapan İSTEK Vakfı Kurucu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan, “Bizim, Ülke olarak 2023 vizyonuna uygun gelişme değil, sıçrama yapmamız gerekir. Teknoparklarda asıl hedeflenen üniversiteler ile bilimsel araştırma yapan diğer kurum ve kuruluşların, piyasada üretim yapan işletmelerle işbirliğini sağlamaktır. Çok güçlü bir üniversitemiz var. Bu kapsamda üniversite sanayi işbirliğinin sağlanması bu sıçramanın gerçekleşmesinde önemli bir rol oynayacak” dedi. Bedrettin Dalan sözlerini Teknopark Kurucu Heyeti’nde yer alan temsilcilere ve emeği geçenlere teşekkür ederek tamamladı.

Yeditepe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl de konuşmasında “Teknoloji ve bilime dayalı üretim, orta ve uzun vadede ülke sanayisinin uluslararası rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulmasına katkı sağlayacaktır” dedi. Prof. Dr. Aykut Bingöl, Teknopark’ın kuruluş özelliklerine de dikkat çekerek, Teknopark’ta yer alacak şirketlerin, üniversite ile işbirliği yanında birçok konuda muafiyetleri ve pek çok avantajları bulunduğunu belirtti. Teknopark’ın kuruluş sürecine katkı sağlayacak tüm kurumlara da teşekkür eden Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, Teknopark’ın, ülkemiz için hayırlı olmasını diledi.

Törende, Yeditepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin bir ilke imza atarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına sunulacak kuruluş dosyasını hazırladığı ve başvuru işlemlerini en kısa zamanda gerçekleştireceği vurgulandı. Teknopark Kurucu Heyeti içerisinde yer alan diğer üyelerin de duygu ve düşüncelerini paylaşmalarının ardından Kurucu Heyet Protokolü, tüm üyeler tarafından birlikte imzalandı.

Yeditepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu Heyeti’nde Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, Rektör Prof. Dr. Nurcan Baç, İstek Ar- Ge Analiz Merkezleri Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fikrettin Şahin, İkitelli Küçük Sanayi Siteleri Yapı Koop. Birlik Başkanı ve S.S Eskoop. Sanayi Sitesi Başkanı Yusuf Akgün, Teknopark Kurucu Müdürü Ferkan Çelik, Bilimsel Teknoloji San. Ve Tic. A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Haluk Ilıcan yer alıyor.