Gençler İçin İş Gücü Piyasası Destek Programı

TC. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 200.000 ve 350.000 Euro arası bir hibe desteği ile, üniversitelerin de başvurabileceği hibe programı çağrısı açıldı. 

 

Bu hibe programının adı “İstihdamda, Eğitim ve Öğretimde Olmayan Gençler İçin İşgücü Piyasasını Destekleme Programı''dır. Hibe programının amacı ise; ne istihdamda ne eğitimde olan gençleri mevcut işgücü piyasasının ihtiyacına göre istihdama entegre etmektir. Bu amaca uygun olarak gerçekleştirilecek faaliyetlere; Gençlere İşkur destekli mesleki veya genel eğitimler verilmesi (iletişim, bilgisayar, ithalat-ihracat, iş İngilizcesi vs. alanlarında), gençlere iş arama konularında rehberlik verilmesi ve kariyer fuarlarına katılımlarının sağlanması, işgücü piyasasına yeni yaklaşımların getirilmesi örnekleri verilebilir.

Hibe programı hakkında detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz; http://www.ikg.gov.tr/ne-egitimde-ne-istihdamda-olan-gencler-icin-isgucu-piyasasi-destek-programi-icin-hibe-programi-europeaid-168241-id-act-tr-icin-sunumlar/

 

Hibe programının son başvuru tarihi 29.06.2020'dir.