Türkiye'nin girişimcilik ekosisteminin geleceğini ele alan önemli bir zirveye katılım sağladık.

TÜSİAD tarafından organize edilen etkinlikte "Türkiye: A Leading Hub for Startups and Tech Companies in EMEA" başlıklı rapor tanıtılmış, Türkiye'nin girişimcilik potansiyeline dair heyecan verici bulgular paylaşılmıştır. Açılış konuşmalarını TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası Başkanı Dr. Izel Levi Coskun, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı A. Burak Dağlıoğlu yapmıştır. Rapor, Türkiye'nin EMEA bölgesinde lider bir girişimcilik merkezi olma potansiyelini açıkça ortaya koymaktadır.

Etkinliğin önemli bir diğer bölümü ise "Küreselin Yükselen Oyuncusu: Türkiye Girişimcilik Ekosisteminde Gelecek Öngörüleri" panelidir. TÜSİAD Girişimcilik Ekosistemi Eş Başkanı @Kerem Turunç'un moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Fark Labs Kurucusu ve Arya Kadın Yatırım Platformu Kurucusu Ahu Buyukkusoglu Serter, İş Bankası Yeni Nesil Girişimcilik Grup Başkanı Baris Karakullukcu, Eczacıbaşı Momentum Yatırım Müdürü Berktug Incekas ve Esas Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü, GEN Türkiye Kurucular Kurulu Üyesi Berrak K. Türkiye'nin girişimcilik ekosisteminin geleceği hakkında umut verici perspektifler sunmuşlardır.

Yeditepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (YUTTO) olarak, Türkiye'nin girişimcilik ekosisteminin gelişimine aktif katkı sağlıyoruz. TÜSİAD'ın Yatırım ortamı, Girişimcilik ve Gençlik alanlarından sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Sen ve Girişimcilik ve Gençlik Direktörü Kadir Yusuf Öztürk'e davetleri için teşekkür ederiz.

Daha fazla bilgi için etkinlik ve rapor hakkında detayları bağlantı üzerinden inceleyebilirsiniz: https://www.tusiad.org/tr/basin-bultenleri/item/11591-tusi-ad-startupla…